
Tagi
Mini poradnik panny młodej
Co właściwie powinien zawierać blog florystyczny? To pytanie nasuwa mi się za każdym razem gdy zabieram się do umieszczenia nowego wpisu i czasem przysparza mi to więcej trudności niż najbardziej skomplikowana kompozycja… oczywiście kwiatowa. Najwięcej blogów florystycznych prowadzonych jest pod kontem biznesu ślubnego i nie zawsze prace na nich prezentowane wychodzą z rąk ich autorów. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że źródła zdjęć i tekstów są opisane. Ostatnio natknęłam się na artykuł dotyczący zmyślnej i “wszechwiedzącej”, a raczej powiedziałabym “odsłaniającej” przeglądarki internetowej. Wspaniała rzecz! To już wie każdy, a przynajmniej większość. Czyż każda panna młoda nie skorzystała przynajmniej raz z tego “cuda” i przerażona mnogością zdjęć nie zadała sobie pytania: “Co wybrać? Tyle propozycji, wszystkie piękne, a każdy inny…”
Oto kilka wytycznych, genialnie zredagowanych przez Annę Niźińską w mojej ulubionej lekturze ABC Florystyki. Autorka zastosowała trzy, a właściwie dwie kategorie pozwalające na trafniejsze dobranie bukietu do panny młodej, są to: osobowość i wygląd. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie ocenić cech charakteru i osobowości, więc w rozmowie z panną młodą opieramy się na jej uroku osobistym i wyglądzie, jak i opisie lub zdjęciu sukni ślubnej.
Typ bukietu uwarunkowany budową ciała panny młodej:
- drobna i delikatna – wiązanka niewielka z drobnych kwiatów np. róż gałązkowych, goździków,frezji, konwalii
- wysoka i postawna – bukiet większy, kwiaty proponowane to róże, cantadeskie, lilie, anturia (czyli duże kwiaty), bukiet fantazyjny, nieregularny, zwisający;
Jeżeli to nam nie ułatwi doboru bukietu to możemy zasugerować się kolorem włosów lub karnacji:
- brunetka – wszystkie barwy o dużym nasyceniu koloru
- blondynka – tonacja pastelowa z ciemnymi akcentami
- rude włosy – kwiaty o ciepłych barwach (żółte, kremowe, pomarańczowe) z dodatkiem zieleni
- jasna karnacja – kwiaty pastelowe z ciemnymi dodatkami
- ciemna karnacja – kwiaty w jednej tonacji lub o zróżnicowanej czystej kolorystyce;
Oczywiście uwzględniamy również makijaż i w przypadku różowych kwiatów nie polecam pomarańczowych cieni, ale to już nie moja “działka”. Idźmy dalej…
Typy bukietu uwzględniający rodzaj sukni:
- wzorzysta – kwiaty i dodatki inspirowane wzorem sukni
- charakterystyczna (np. romantyczna, staroświecka) – bukiet dostosowany do charakteru sukni lub stylu epoki
- lekka, spływająca – delikatny, lekki także spływający bukiet
- suknia masywna, ciężka – bukiet zamknięty w formie
- suknie o różnych długościach – bukiet dostosowany do proporcji i długości sukni
- kolorowa – bukiet w harmonii lub kontraście kolorystycznym z akcentami nawiązującymi do koloru sukni
Łatwiej? Oczywiście nie są to rygorystyczne zasady przy doborze bukietu, jednakże najlepiej skonsultować się z florystą, by nie oczekiwać zimą wymarzonego bukietu np. z konwalii. Ważną kwestią jest też trwałość kwiatów użytych w bukiecie, a o tym najlepiej poinformuje nas fachowiec. Pamiętajmy też , że nie zawsze forma bukietu dyktowana jest rodzajem kwiatów, podobnie jak kolorystyka może ulec zmianie przy zachowaniu rodzajów kwiatów, bo przecież odmian np. róż mamy wiele…Zapraszam.
Witam
regularnie zaglądam na Pani blog.Szalenie inspirujące kompozycje.
W marcu biorę ślub … z niewiarygodnie romantycznej miłości jak z telenoweli – rozwiodłam się z mężem po 12 latach takiego sobie małżeństwa dla młodszego kuzyna.Rodzina średnio to zniosła , nasze matki absolutnie tego nie tolerują , nie mówiąc o akceptacji. Suknia z marzeń długi dopasowany rękaw z koronkową aplikacją na nadgarstkach – marzec ale bez bolerka – stąd długi rękaw , Salon mody ślubnej AGORA : góra sukni koronka złota model 15-16 z kolekcji 2015, dół gładki model 29-48 z kolekcji 2009 w kolorze jak tło na zdjęciu – całość utrzymana w tonacji starego złota.Mąż gładki chyba granatowy- niebieski garnitur matowy i dodatki w kolorze burgund/fuksja/amarant + akcent orchidea wanda fioletowa , do tego kamizelka ślubna , krawat , moje buty i jego skarpety w tej tonacji i stroik z kwiatów we włosy , w Agorze mogą też zrobić grzebień do wpięcia z aplikacją koronkową sukni. Nie jesteśmy zbyt szczupli , ja 167cm i 95kg(gruszka) i mój przyszły mąż też coś koło tego tyle że 182cm… Jaki kształt bukietu powinnam dobrać ?
PolubieniePolubienie
Witam, Pani Magdaleno. Gratuluję wyboru sukni, będzie zjawiskowa i nieprzeciętna. Aby odpowiedzieć konkretnie na Pani pytanie, potrzebuję jeszcze oprócz informacji o samej sukni, również info o Pani preferencjach dotyczących kwiatów. Dodatki kolorystyczne narzeczonego są odważne. Czy Pani również chciałaby bukiet bogaty kolorystycznie? Ja widziałabym tu bukiet zwarty lekko przedłużony ,ponieważ suknia jest rozbudowana bogatą koronką, z dodatkami nawiązującymi do pana młodego, klasycznie albo bardzo odważnie. Jakie kwiaty Pani lubi?
PolubieniePolubienie
Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedź . Bukiet ma dla mnie kluczowe znaczenie gdyż połączy mnie z moim panem młodym 🙂
Na maila prześlę Pani moje ślubne marzenie
PolubieniePolubienie